חזון ויחודיות - שלהבות חב"ד
ב"ה
מובילים בפיתוח אישי
מובילים בהישגים

מעוניינים לבדוק התאמה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


  חזון ויחודיות

  כולנו רוצים שהילדים שלנו יקבלו בגיל הצעיר את כל הכלים הדרושים להם להתפתח ולהצליח. כולנו גם הינו רוצים שהילדים ילמדו במקום שרואה את הילד, עם צוות שמעניק יחס אישי, ומפתח את הכישורים הייחודיים שנתן ה' לכל ילד וילדה. השיטה בה כולם לומדים אותו דבר ונמדדים באופן אחיד אינה מתאימה לכולם. זה החזון שלנו.

  בתי הספר שלהבות-חב"ד מאמינים ומיישמים את החזון של הרבי מליובאויטש לפיו כל תלמיד צריך לקבל משחר ילדותו את כל הכלים הדרושים לו להיות שלהבת של אור יחידה ומיוחדת – כילד בהווה ובעתיד כמבוגר. היחודיות שלנו היא הדרכים בהן אנו מגשימים את החזון.

  בתי הספר שלנו מיישמים ארבעה עקרונות בלתי נפרדים:

  א. לימודי יהדות באופן חוויתי ומתוך גישה של אמונה וחיבור למסורת- תחום יחודי ומותאם במיוחד לציבור הישראלי המעוניין בחיזוק הזהות היהודית.

  ב. שיטות למידה חדשניות ודרכי למידה מגוונות המתחשבות ביכולות הלמידה השונות של התלמידים.

  ג. גישה חינוכית של 'אור' שמטרתה לחזק בכל תלמיד את נקודות האור שבו, לפתח את החוזקות שלו ולהעניק מיכולותיו לאחרים. זוהי שיטה חינוכית יחודית שמתפתחת אצלנו המושתתת על תיאורית האינטלגנציות המרובות של גרדנר ומיושמת לראשונה בבתי הספר היסודיים שלהבות-חב"ד.

  ד. השקעה מירבית באקלים מיטבי- יצירת אווירה נעימה המשרה פניות ללמידה, עיצוב אסטטי ומזמין, וגישה חינוכית מעצימה.

  ערכי היסוד

  בכדי שכל תלמיד ותלמידה יהיו 'שלהבת מאירה' בחייהם בהווה ובעתיד, בשלהבות חב"ד הצבנו שלש מטרות יסוד שמטרתן לקדם כל תלמיד ותלמידה למיצוי היכולות שלהם בתחום הערכי, האישיותי והקוגנטיבי:

  להאמין
  בתחומי היהדות: כדי להתמודד עם אתגרי החיים דרושים ערכים איתנים ואמונה. אנו מקנים לתלמידים ערכים יהודיים בין אדם לאלוקיו ובין אדם לחברו, ומחברים את התלמידים למסורת ישראל ולחגים בצורה חוויתית ושמחה. בית הספר מניח את היסודות למנהיגות יהודית צעירה.
  להאיר
  בתחום ההתפתחות האישית: בכדי לתת מקום משמעותי ותמידי לחוזקות שבכל תלמיד ותלמידה, אנו מחנכים ומלמדים בשיטת החוזקות והאינטלגנציות המרובות, ומאמינים שהתלמידים יאירו את עצמם ואת סביבתם בהווה ובעתיד בכוח הכישורים המיוחדים שיש בהם.
  להצליח
  בתחום הלמידה: בכדי לפתח את היכולות בצורה הטובה ביותר, הילדים צריכים לחוות חוויות של הצלחה. בבית הספר שלהבות חב"ד מתקיימים לימודי ליב"ה והעשרה ברמה גבוהה ובדרכי הוראה חדשניות. הלמידה מגוונת וחוויתית ומותאמת לסוגי לומדים שונים. אנו מאמינים שלמידה משמעותית ורלוונטית מובילה להישגים ולמצויינות בכל תחומי הדעת.